Strona Główna · Dokumenty szkoły · Artykuły · Galeria · Ostatnie komentarze · Szukaj · Gimpress · Poczta Październik 22 2016 10:44:33
Nawigacja
Strona Główna
Dokumenty szkoły
Artykuły
Download
Forum
Fajne strony
Galeria
Plan lekcji
Gimpress
Prognoza pogody
Publikacje
RECZ NA RZECZY - dziennikarskim okiem
Odbierz pocztę


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 186
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Milena
Ostatnie Artykuły
regulamin konkursu p...
Debata wyborcza
Projekt edukacyjny
Zajęcia projektowe S...
"Nietypowa wywiadówka"
Film "W matni"-od po...
Za kulisami filmu "W...
Spam Stop!
Witamy

Witamy na stronie Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu

Aby móc w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez nasz nowy serwis, należy się zarejestrować.

Zarejestrowany użytkownik może dodawać artykuły, newsy, linki, zdjęcia do galerii, może brać udział w dyskusji na forum, przesyłać i odbierać prywatne wiadomości od innych użytkowników oraz pozostawiać wpisy w shoutbox'ie. Przy rejestracji wymagane jest podanie adresu e-mail. Potrzebny on jest do aktywacji konta.

ul.Ratuszowa 29
73-210 Recz
95 765 4067  
Kup ziemniaka dla dzieciaka
Kup ziemniaka dla dzieciaka - akcję pod takim hasłem zorganizowali 18.10.2016 r. na rynku miejskim w Reczu uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkół.
Każdy mieszkaniec mógł kupić od nich 15-kilogramowy worek kartofli i w ten sposób dołożyć się do szczytnego celu - uzbieranie na interaktywną tablicę, wartą prawie trzy tysiące złotych.
Około trzech ton ziemniaków rada rodziców kupiła od lokalnego rolnika. To nie była pierwsza taka akcja przeprowadzana przez uczniów z Recza. Wcześniej sprzedawali m.in. ciasta na dożynkach.


Link do informacji w Radio Szczecin: Radio Szczecin
Zajęcia rękodzieła
16 września z okazji Dnia Sprzątania Świata pod hasłem „Drugie życie odpadów” rozpoczął się w gimnazjum cykl zajęć rękodzieła, stylizacji mebli, projektowania i dekoracji wnętrz.
Naszym pierwszym przedsięwzięciem było odnowienie gabinetu Dyrektora Zespołu Szkół. Po krótkiej prelekcji na temat sposobu dekorowania metodą decoupage oraz właściwości i możliwości wykorzystania farby kredowej przystąpiłyśmy do przemalowania starych, zniszczonych mebli. Następnie starą puszkę przerobiłyśmy na pojemnik, w którym umieściłyśmy przybory szkolne. Do udekorowania okien wykorzystałyśmy stare, połamane globusy z klasopracowni przyrodniczej, które skleiłyśmy i przemalowałyśmy farbami kredowymi. Na odświeżonych ścianach umieściłyśmy napisy, które wykonałyśmy, wykorzystując piankę, która służy do zabezpieczania przedmiotów podczas transportu. Klej Magic okazał się w naszych czynnościach niezastąpiony. Tabliczka z napisem została wykonana ze starych drzwiczek od szafki, a karton po butach, obłożony resztkami tapety i ozdobiony serwetkami metodą decoupage posłużył za kuferek do przechowywania drobiazgów.
Nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Monika Olender –Zań we współpracy z panią Joanną Bednarczyk i Aleksandrą Gryczewską. Uczennice, które aktywnie przyłączyły się do trudnej pracy to: Karolina Biskupska, Ula Sikora, Oliwia Kmetyk, Natalia Kmetyk, Roksana Florczak, Basia Stanik, Emilka Michalska, Klaudia Sosnowska, Roksana Stekiel, Wiktoria Wróblewska, Alicja Konstantynowicz. Gabinet pana Dyrektora już gotowy, a przed nami kolejne wyzwania.

Galeria zdjęć:
Zobacz zdjęcia
Dzień Języków Obcych
Dnia 26 września 2016r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.Wzięły w nich udział reprezentacje wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.
Celem projektu było:
– popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych,
– konfrontacja dwóch języków, poznanie historii języka angielskiego i niemieckiego, uświadomienie sobie podobieństw i różnic między nimi,
– doskonalenie komunikacji w języku obcym w codziennych sytuacjach,
– współpraca grup języka angielskiego i niemieckiego oraz nauczycieli zespołu językowego,
– umiejętne korzystanie z różnych źródeł wiedzy,
– dzielenie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego i niemieckiego.

Dzień Języków Obcych obejmował następujące działania:
- konkurs sprawnościowy: links, rechts, left, right,
- językowe łamańce- czytanie na czas tekstów w j. niemieckim i angielskim,
- przygotowanie plakatów pt. „Bukiet kwiatów” wykonanych wyłącznie z wyrazów i zwrotów grzecznościowych niemiecko-angielskich,
- projekcja filmików jak mówią po polsku obcokrajowcy- zadanie do odgadnięcia,
- napisanie artykułu do gazetki szkolnej,
- napisanie scenariusza Dnia Języków Obcych,
- przygotowanie plakatów informacyjnych oraz wystroju szkoły,

Warsztaty cieszą się wśród uczniów dużym uznaniem. Nauka języków obcych połączona jest z zabawą i rywalizacją międzyklasową.
W tym roku szkolnym 2016/2017 najlepsze wyniki osiągnęła klasa II„B”- pierwsze miejsce, klasa III „B” - drugie miejsce i klasa III „C”– trzecie miejsce.
Gratulujemy.
Organizatorami warsztatów była pani Katarzyna Szczepaniak i Monika Olender-Zań.
Nagrody dla zwycięskich klas ufundowały organizatorki oraz Firma Tecline ze Szczecina.


Fakultet turystyczny - wycieczka rowerowa do Lubieniowa
20 września 2016r. w ramach fakultetu turystycznego z wychowania fizycznego odbyła się pierwsza wycieczka rowerowa do Lubieniowa. Zajęcia te prowadzi pani Monika Olender-Zań z dziewczętami z klasy I „C”- Roksaną Florczak, Alicją i Oliwią Konstantynowicz, Basią Stanik, Klaudią Sosnowską, Emilką Michalską, Roksaną Stekiel oraz Wiktorią Wróblewską. Przed wycieczką starannie przygotowałyśmy na zajęciach program wycieczki, powtórzyłyśmy przepisy ruchu drogowego oraz opracowałyśmy regulamin wycieczki zgodny z regulaminem wycieczek szkolnych obowiązującym w Gimnazjum. Na miejscu czekał już na nas po-częstunek i ognisko zorganizowane przez panią Wróblewską, za co serdecznie dziękujemy. Po wspólnym pieczeniu kiełbasek i zabawach w ogrodzie wyruszyłyśmy w drogę powrotną do Recza.
7 października 2016r. wybrałyśmy się na kolejną wyprawę. Tym razem skorzystałyśmy z zaprosze¬nia pani Małgorzaty Drabik, która poprosiła nas o pomoc w grabieniu liści kasztanowców. Do naszej ekipy przyłączyła się pani Joanna Bednarczyk wraz z grupą kółka geograficznego. W akcję „Pomagamy kasztanowcom” włączyła się również klasa Vc, z wychowawczynią panią Dorotą Rakowską.
Sprawcą szkód wyrządzanych kasztanowcom jest piękny, motyl - szrotówek kasztanowcowiaczek. Ten niepozorny owad stał się poważnym zagrożeniem dla kasztanowców w całej Europie, wobec czego postanowiliśmy chociaż trochę go zwalczyć.
W Nętkowie czekali już na nas piątoklasiści, wyposażeni w grabie i worki.
Po krótkim odpoczynku ochoczo zabraliśmy się do grabienia. W pracach przeszkadzała nam mżawka, ale udało nam się zgrabić liście opadłe z dwóch kasztanowców. Rodzice uczniów klasy Vc, wraz z panią Małgosią przygotowali nam poczęstunek. Ciepła herbata i smażone na grillu kiełbaski, to był prawdziwy rarytas w ten chłodny dzień. Czekając aż deszcz przestanie padać, bawiliśmy się wesoło w Świetlicy Wiejskiej. Po ogrzaniu się i ustąpieniu deszczu ruszyliśmy do domu.

Dzień Papieski
Dnia 09.10.2016r. (niedziela) w całej Polsce obchodzono XVI Dzień Papieski. Także w naszej miejscowości i parafii braliśmy czynny udział w tym wydarzeniu (szczególnie aktywni okazali się uczniowie gimnazjum). O godzinie 9:00 uczniowie gimnazjum przedstawili fragmenty poezji Jana Pawła II („Tryptyk rzymski”) w montażu słowno-muzycznym. W przedstawieniu tym wzięli udział: Sara Okonek, Jagoda Hertel, Karol Stąporek, Bartosz Ogłoziński, których przygotowali p. Adam Zarzecki i ks. Ireneusz Guczkowski. Podczas całego Dnia Papieskiego uczniowie zbierali ofiary na Papieski Fundusz „Dzieło nowego tysiąclecia”, które finansowo wspomaga młodzież z uboższych rodzin, która się kształci. W ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego 12 października w klasach gimnazjalnych odbył się konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. W konkursie udział brało 26 uczniów tego gimnazjum. W gronie uczestników I miejsce zdobyli: Karolina Biskupska i Maciej Domagalski, II – Bartosz Ogłoziński, a miejsce III zdobyły: Daria Konieczna i Jagoda Hertel. Konkurs został zorganizowany przez panią Katarzynę Hejzę–Konieczną i ks. Ireneusza Guczkowskiego. Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie!
Galeria zdjęć:
Zobacz zdjęcia

Konkursy przedmiotowe - terminarz - przypomnienie
WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Oto laureaci poszczególnych konkursów przedmiotowych, którzy będą reprezentowali naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych:


Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży w Reczu
We wtorek 11 października 2016 r. w Zespole Szkół w Reczu gościliśmy Gwiazdy Sportu: Marka Kolbowicza – złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. oraz wielokrotnego mistrza świata w wioślarstwie, Pawła Januszewskiego – mistrza Europy w biegu na 400 m przez płotki, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 r. oraz Sebastiana Chmarę – wieloboistę, mistrza świata z 1999 r. oraz mistrza Europy z 1998 r., uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 r.

Wizyta tak znanych sportowców była związana z projektem Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży, realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z p. Agnieszką Żeglińską jako koordynatorką oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zespół Szkół w Reczu był jedną z 10 szkół w województwie zachodniopomorskim, która wygrała projekt, dzięki któremu uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mogli potrenować, poćwiczyć i pobiegać z mistrzami. Wiemy, że wszyscy uczestnicy imprezy byli z niej bardzo zadowoleni. Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, zestawy do ćwiczeń, mogli zrobić sobie zdjęcie, otrzymać autograf oraz porozmawiać z p. Markiem, p. Sebastianem i p. Pawłem.

Bardzo nam miło, że mogliśmy gościć w naszej szkole reprezentację Szkoły Podstawowej z Korytowa – z p. dyrektor Agnieszką Czukiewską, Szkoły Podstawowej w Zamęcinie z p. dyrektor Danutą Strużyńską-Gryćko oraz z reprezentantami Szkoły Podstawowej ze Sławęcina (p. dyrektor nie mogła być obecna) a także Burmistrza Recza p. Wiesława Łońskiego.

Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego – p. Jakuba Drapińskiego – koordynatora, p. Moniki Olender-Zań, p. Barbary Pokorskiej oraz p. Artura Stąporka, a także dzięki wsparciu następujących osób:
p. Agnieszki Koźbiał – dyrektora MGOKiS – przygotowanie hali
p. Izabeli Rogan – Urząd Miejski w Reczu - współorganizacja
redakcji gazety GIMpress, telewizja Echo – oprawa medialna
UKS Hetman Recz - współorganizacja
UKS Ina Recz - współorganizacja
Paweł Lewandowski – zabezpieczenie medyczne
Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo i miłą zabawę. Cieszymy się, że mogliśmy poznać tak sympatycznych ludzi.

Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu
Światowy Dzień Zwierząt
W dniu 4 października 2016 r. w Zespole Szkół w Reczu odbyła się uroczystość z okazji obchodów ,,Światowego Dnia Zwierząt’. Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej klas V-VI i Gimnazjum na hali sportowej. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III oraz Przedszkola Miejskiego mieli okazję obejrzeć wystawę przyniesionych zwierząt zgromadzonych w bibliotece szkolnej.

Uroczystość otworzył Dyrektor Zespołu Szkół p. Maciej Gryczewski witając uczniów i zaproszonych gości. A swoją obecnością zaszczycili nas Powiatowy Lekarz Weterynarii z Choszczna p. Dariusz Raniszewski oraz Inspektor Weterynarii p. Bernard Makowski. Scenariusz przewidywał przedstawienie przygotowanych komputerowych prezentacji przez uczniów oraz prezentację przygotowaną przez gości. Po prezentacjach była możliwość zadawania pytań dotyczących ochrony i opieki nad zwierzętami. Moc przekazanych informacji pozwoliła nam bardziej zgłębić wiedzę dotyczącą ochrony i prawidłowej opieki nad zwierzętami. Dowiedzieliśmy się także jak postąpić w razie znalezienia nieżywego zwierzęcia, gdzie zgłosić. Nauczyliśmy się także traktować zwierzęta jako naszego partnera i doceniać wspólne bogactwo natury. Będziemy bardziej wrażliwi na przypadki złego traktowania zwierząt i odważni aby zwrócić uwagę osobom, które postępują niegodnie ze zwierzętami.

Cała uroczystość nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy na potrzeby tego święta wykonali plakaty, prezentacje i pomagali w obsłudze. Szczególne podziękowanie składamy uczniowi Karolowi Stąporkowi, który podłączył cały sprzęt komputerowy. Podziękowania należą się państwu nauczycielom wymieniając wg kolejności alfabetycznej: Wiesławie Horoszkiewicz, Grzegorzowi Jurkiewiczowi, Małgorzacie Juszkiewicz, Dagmarze Mikule, Jerzemu Mikule, Małgorzacie Piwowar, Marioli Romanowskiej, Józefowi Romanowskiemu, Arturowi Stąporkowi i Bernadecie Śliwińskiej. Dziękujemy bardzo paniom Krystynie Lipka i Teresie Tumin, które przyprowadziły dzieci z Przedszkola Miejskiego.

Organizatorzy

Galeria zdjęć:
Zobacz zdjęcia
Dzień Chłopaka w Gimnazjum.
30 września Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców Gimnazjum w Reczu nie zapomnieli o swoich chłopcach ze szkoły! Wszyscy zostali obsypani życzeniami i obdarowani słodkim upominkiem.
Samorząd Uczniowski

Warsztaty fotograficzne
Dnia 29 września odbyły się warsztaty fotograficzne wraz z podopiecznymi ŚDS. Podczas kilkugodzinnego pobytu z panem Jakubem Gibowskim, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i trików dotyczących zdjęć. Dziękujemy za miłą atmosferę i liczymy na kolejne takie spotkania!

Galeria zdjęć: Zobacz zdjęcia
Strona 1 z 23 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
moje gimnazjum
Losowa fotografia
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wybieramy patrona sz...
Film o narkotykach
MUNDURKI
Nowe szkoły...
WALENTYNKI :d:d:d
Najciekawsze Tematy
:) [20]
Film o narkotykach [19]
MUNDURKI [18]
JAK CZUJECIE SIE ... [7]
ULUBIONY NAUCZYCI... [7]
Made in Gimnazjum w Reczu