Strona Główna · Dokumenty szkoły · Artykuły · Galeria · Ostatnie komentarze · Szukaj · Gimpress · Poczta Grudzień 11 2016 05:02:33
Nawigacja
Strona Główna
Dokumenty szkoły
Artykuły
Download
Forum
Fajne strony
Galeria
Plan lekcji
Gimpress
Prognoza pogody
Publikacje
RECZ NA RZECZY - dziennikarskim okiem
Odbierz pocztę


Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 188
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: margoem
Ostatnie Artykuły
regulamin konkursu p...
Debata wyborcza
Projekt edukacyjny
Zajęcia projektowe S...
"Nietypowa wywiadówka"
Film "W matni"-od po...
Za kulisami filmu "W...
Spam Stop!
Witamy

Witamy na stronie Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu

Aby móc w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez nasz nowy serwis, należy się zarejestrować.

Zarejestrowany użytkownik może dodawać artykuły, newsy, linki, zdjęcia do galerii, może brać udział w dyskusji na forum, przesyłać i odbierać prywatne wiadomości od innych użytkowników oraz pozostawiać wpisy w shoutbox'ie. Przy rejestracji wymagane jest podanie adresu e-mail. Potrzebny on jest do aktywacji konta.

ul.Ratuszowa 29
73-210 Recz
95 765 4067  
STREFA WOLNYCH KSIĄŻEK!
Od pewnego czasu na pierwszym piętrze budynku byłego gimnazjum znajduje się regał z książkami. Należy on do tzw. strefy wolnych książek (bookcrossing). W tym miejscu każdy z nas może pozostawić przeczytane przez siebie książki w celu przekazania ich kolejnym osobom, po to, by znalazca mógł je przeczytać i także przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że KSIĄŻKI NIE LUBIĄ BYĆ WIĘZIONE W DOMU NA PÓŁKACH, WOLĄ KRĄŻYĆ Z RĄK DO RĄK I BYĆ CZYTANE! :)

autor: Bogumiła Hołub
Bezpieczna zima - Jestem bezpieczny
Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w okresie zimowym 2016/2017 - Jestem bezpieczny (do pobrania: komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie)komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie
Wieczór Kolęd
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
Wszystkim Wolontariuszom działającym w Zespole Szkół w Reczu: Wolontariuszom Koła Wolontariatu, Wolontariuszom WOŚP oraz Opiekunom w dniu Ich święta składam serdeczne życzenia i dziękuję za dotychczasową działalność.
Bez Waszego bezinteresownego zaangażowania oraz czystych odruchów serca, wiele działań nie mogłoby zostać zrealizowanych.
Życzę Wam wielkiego płomienia radości w sercu, realizacji wszystkich najwspanialszych marzeń i planów, cennych doświadczeń, a przede wszystkim tego, żeby każdy Wasz życzliwy gest, każdy uśmiech wracał do Was i dawał Wam siłę.
Nie pozwólcie, by czas zniszczył Waszą wrażliwość i pasję.


JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu
Festiwal Pieśni Religijnej.
Dnia 26 listopada w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się XXII Festiwal Pieśni Religijnej.

W kategorii solistów do lat 10 naszą szkołę reprezentowały uczennice: Hania i Zosia Gryczewskie.
W kategorii solistów do lat 15: Wiktora Stachańska oraz Joanna Stąporek.
W kategorii duety wystąpiły Alicja i Oliwia Konstantynowicz, które otrzymały tytuł laureata. Wyróżniania w swoich kategoriach wiekowych otrzymały Hania Gryczewska oraz Joanna Stąporek.

Uczennice do konkursu przygotowali: pani Ewa Kociuba, pan Adam Zarzecki oraz pan Grzegorz Jurkiewicz.
Dziewczętom i opiekunom gratulujemy.

Autor: Artur Stąporek


Więcej zdjęć
Polska – Kanada - sportowe spotkanie integracyjne
W dniu 28 listopada odwiedzili nas żołnierze kanadyjscy, stacjonujący na poligonie drawskim. To już kolejne nasze spotkanie; wcześniej widzieliśmy się we wrześniu – wówczas Kanadyjczycy poznawali naszą szkołę - i w październiku, kiedy uczestniczyliśmy w zabawach helloweenowych oraz prezentacji multimedialnej o Kanadzie, przeprowadzonej w j. angielskim.
Tym razem wizyta miała charakter wybitnie sportowy. Umówiliśmy się na mecz towarzyski w piłkę nożną oraz mecz unihokeja.

Zanim rozpoczęliśmy grę uczniowie Zespołu Szkół przygotowali dla naszych gości pokaz walk brazylijskiego ju-jitsu. Nasi mistrzowie ju-jitsu, pod kierunkiem swojego trenera p. Grzegorza Szatkowskiego, zaprezentowali swoje umiejętności, w które aktywnie włączyli się pozostali uczniowie oraz jeden z żołnierzy kanadyjskich. Następnie przedstawiliśmy prezentację multimedialną zatytułowaną „Najpiękniejsze miejsca Polski”, którą w wersji po polsku i angielsku odczytał Aleks Marach.

W małej sali gimnastycznej kontynuowane były pokazy brazylijskiego ju-jitsu, tym razem dla uczniów Szkoły Podstawowej. Okazało się, że spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych. Warto dodać, że pokaz odbył się z inicjatywy naszych uczniów: Karoliny Biskupskiej i Uli Sikory oraz pozostałych zawodników.

Zawodnikami biorącymi udział w pokazie byli: Maria Barna, Pola Pilżys, Mike Wojtaszek, Łukasz Krzemień, Julia Maj, Jakub Tworzewski, Karolina Biskupska, Urszula Sikora, Jakub Kowalczyk oraz Kacper Stępnik, Zuzanna Stępnik oraz Igor Wojtas.

Na hali sportowej w tym czasie odbyły się dwa spotkania. W soccera uczniowie i nauczyciele byli bezkonkurencyjni. Pokonaliśmy Kanadę 10:2. Niestety w unihokeja nie mieliśmy szans – wyraźnie lepsi byli goście. Niektórzy uczniowie połknęli jednak bakcyla tego sportu i zapowiedzieli, że zaczynają treningi.

Pożegnaliśmy naszych gości wspólnym zdjęciem oraz obiadem.
Miło było usłyszeć z ust kapitana Darryla Bannona – na zakończenie naszego spotkania – że spośród wszystkich szkół, które odwiedzają nasi przyjaciele z Kanady podczas swojego pobytu w Polsce u nas spędzają czas najmilej.
Umówiliśmy się na następne spotkanie – tym razem podczas Wieczoru Kolęd, który odbędzie się w naszej szkole 16 grudnia o godz. 16.00.

PS. Uczniowie – zawodnicy BJJ zapraszają na treningi we wtorki i czwartki o godzinie 17:45, z chęcią przyjmą do swojego klubu nowe osooby!

We had fun!

autor: Maciej Gryczewski
List polskich uczniów z Islandii do uczniów Zespołu Szkół w Reczu
Ólafsvik, 7 listopada 2016

Uczniowie
Zespołu Szkół w Reczu


Witajcie!

Jesteśmy polskimi uczniami, którzy mieszkają i uczą się w zachodniej części Islandii na półwyspie Snaefellsbaer.
Dowiedzieliśmy się, że między innymi w Waszej szkole rozpoczęła się zbiórka książek, które wzbogacą naszą bibliotekę o polskie pozycje. Bardzo się z tego cieszymy. To fajnie, że organizujecie taką zbiórkę, chociaż nas nie znacie. Dlatego, w imieniu wszystkich polskich uczniów, chcielibyśmy w tym liście napisać Wam trochę o sobie i o naszej szkole.
W szkole uczy się 41 polskich uczniów. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy naukę języka polskiego. Spotykamy się raz w tygodniu, w poniedziałki. Lekcje języka polskiego trwają 80 minut.
Jesteśmy typowymi nastolatkami. Interesujemy się przede wszystkim piłką nożną, grami komputerowymi. Bardzo dużo uczniów naszej szkoły uprawia sport. Trenują pływanie, koszykówkę i piłkę nożna, która jest bardzo popularna wśród dziewczyn.
Rok szkolny zaczyna około 20 sierpnia i trwa do końca maja lub początku czerwca. W szkole są klasy od pierwszej do dziesiątej. A stopnie nie są takie jak w Waszej szkole. W klasie dziesiątej mamy oceny od A do D, a w młodszych od 1 do 10.
Do nauczycieli zwracamy się po imieniu.
W szkole na korytarzach jest przygotowane dla nas mleko, woda do picia, owoce. Do szkoły możemy przynosić laptopy i tablety.
W szkole jest dużo zajęć, które sami sobie wybieramy, np. gotowanie, zajęcia sportowe, zajęcia muzyczne, zajęcia, na których wykonujemy prace z drewna.
Mamy też sporo zajęć dotyczących agresji i przemocy. Chcemy, aby każdy czuł się dobrze i nie był poniżany.
Obok szkoły znajduje się duża hala sportowa i pływalnia. Korzystają z niej uczniowie i mieszkańcy naszego miasta.
Dziękujemy, że zorganizowaliście zbiórkę książek do naszej biblioteki. Fajnie, że mieszkając tysiące kilometrów od siebie, przeczytamy te same książki.
Pozdrawiamy.
Polscy uczniowie klas 8,9,10.

PS. Przesyłamy Wam również zdjęcia naszej szkoły. Kliknij aby zobaczyć zdjęcia
Gdybyście chcieli może zajrzeć na:
naszą stronę na Facebook’u www.facebook.com/grunnskolisnaefellsbaejar/
oraz stronę internetową http://gsnb.is/
Czym jest patriotyzm?
Czym jest patriotyzm?
Mogliśmy się o tym przekonać 10 i 11 listopada 2016 r.

10 listopada w Zespole Szkół odbyły się dwa apele z okazji przypadającego dzień później Narodowego Święta Niepodległości. Spotkania miały uroczysty charakter. W przedstawieniu wyreżyserowanym przez p. Andrzeja Horoszkiewicza wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół, którzy w przejmujący sposób pokazali historię Polski od czasu zaborów do Odzyskania Niepodległości.

Bardzo miłe i sympatyczne okazały się reakcje dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej. Młodsi żywiołowo zaśpiewali hymn i zaprezentowali przygotowane wcześniej flagi i kotyliony. Z kolei gimnazjaliści w skupieniu wysłuchali przedstawienia, a po nim bili brawo każdemu aktorowi.

Dzień później - 11 listopada - poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum uświetniły uroczystą Mszę Św. odprawianą w intencji naszej Ojczyzny, brały udział w Apelu Poległych na Rynku Miejskim. Wartę honorową przy Pomniku Wdzięczności pełnili harcerze – uczniowie Zespołu Szkół: Maja Koźbiał, Zuzanna Kostrzewska, Adriana Piesyk, Wiktoria Susz, Jakub Wyroślak i Natan Nykiel.

Późnym popołudniem nasi uczniowie przedstawili dla mieszkańców koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wzruszająca uroczystość odbyła się na hali sportowej. Po raz kolejny okazało się, że potrafimy w powadze, skupieniu uczestniczyć w uroczystościach państwowych.


Warto wymienić wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację w/w uroczystości.
Prowadzące: Ada Piesyk, Wiktoria Spieler.
Aktorzy i piosenkarze: Alicja Konstantynowicz, Oliwia Konstantynowicz, Natalia Kmetyk, Bartosz Sment, Hanna Gryczewska, Kuba Wojtaszek, Amelia Konieczna, Amelia Jankowska, Roksana Pietrzak, Maciej Cymerman, Oliwia Iwach, Igor Wyroślak, Konrad Dłużniewski, Igor Szafrański, Filip Zań, Szymon Zań, Zuzanna Duda, Maciej Wyroślak, Mateusz Zawarski, Aleksander Cylwik, Szymon Wieczorek, Hubert Hertel, Wiktoria Stachańska, Marcin Nykiel, Joanna Stąporek, Ada Wyrzykiewicz, Aleksandra Cybulska, Maciej Mańkowski, Julia Błaszczyk, Nikola Zawarska.
Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej: Kamil Papierski, Laura Szczakowska, Aleksandra Jarzębak, Weronika Mazurek.
Poczet Sztandarowy Gimnazjum: Patryk Danilewicz, Jagoda Hertel, Daria Konieczna
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Horoszkiewicz
Scenografia: Joanna Jakubowska, Bogumiła Hołub, Wiktoria Susz
Opracowanie muzyczne: Ewa Kociuba, Adam Zarzecki, Grzegorz Jurkiewicz
Przygotowanie techniczne: Artur Stąporek, Karol Stąporek
Opiekunowie Pocztów Sztandarowych: Małgorzata Sawczuk, Katarzyna Delegacz, Małgorzata Juszkiewicz, Katarzyna Hejza-Konieczna
Podziękowania dla MGOKiS za pomoc w przygotowaniu apeli.


autor: Maciej Gryczewski


Warsztaty - Uzależnienia
Dnia 16 listopada gościła u nas pani Aldona Bartosik terapeuta uzależnień, która przeprowadziła warsztaty z wszystkimi klasami gimnazjum oraz z rodzicami uczniów.
Tematem spotkania były uzależnienia.
Zajęcia miały na celu przekazanie informacji na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych oraz skutków ich zażywania. Pani Aldona poruszyła problem spożywania napojów energetycznych, a także uzależnienia od telefonów komórkowych.

autor: Wioleta Sankowska
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
Takie hasło widniało na transparencie jednej z klas Zespołu Szkół w Reczu podczas Happeningu jaki miał miejsce 18 listopada na Rynku Miejskim w Reczu.
Uroczystość taka odbyła się po raz pierwszy w szkole. Była to okazja do rozmów i dyskusji uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Uczniowie wraz z wychowawcami klas wykonali barwne transparenty, na których umieścili Prawa Dziecka . Ulice miasta oraz rynek zamieniły się w kolorowy świat. Zabawie towarzyszyły piosenki i tańce. Celem Happeningu było uświadomienie uczniom, że mimo znajomości swoich praw powinni umieć z nich korzystać. Dorosłym natomiast przypomnieliśmy, że dzieci mają swoje prawa, których należy przestrzegać.

autor: Wioleta Sankowska
Sadzenie drzew
Dnia 09.11.2016 klasa IIa pod opieką wychowawcy p. Katarzyny Hejza-Koniecznej, pani Bogumiły Hołub i Joanny Bednarczyk uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „100 milionów drzew do 2017r”. Program kampanii przewiduje sadzenie drzew w lasach Polski. Nasza szkoła wspólnie z Nadleśnictwem Choszczno aktywnie zaangażowała się w prace. Uczniowie sadzili brzozy. W pracy pomógł nam leśniczy z Recza pan Marcin Szczota. Przedstawiciele nadleśnictwa dla wszystkich uczestników przygotowali ognisko z kiełbaskami oraz słodką niespodziankę. Dziękujemy serdecznie za wsparcie!
Zobacz zdjęcia


autor: Ada Cybulska
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
moje gimnazjum
Losowa fotografia
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Wybieramy patrona sz...
Film o narkotykach
MUNDURKI
Nowe szkoły...
WALENTYNKI :d:d:d
Najciekawsze Tematy
:) [20]
Film o narkotykach [19]
MUNDURKI [18]
JAK CZUJECIE SIE ... [7]
ULUBIONY NAUCZYCI... [7]
Made in Gimnazjum w Reczu